תוכן מקודם

5 דרכים בהן כרית השינה שלך גורמת לך לחלות

איילת נחשון

2/2/2023 10:11, עודכן 4/2/2023, 12:52

*תוצאות עלולת להשתנות

בריאות / רפואה אלטרנטיבית

5 דרכים בהן כרית השינה שלך גורמת לך לחלות

בואו נהיה לגמרי כנים רגע, בת כמה הכרית שינה שנרדמת איתה אתמול בלילה? האם קנית אותה לפני חודש? שנה? עשור?

איילת נחשון

2/2/2023 10:11, עודכן 4/2/2023, 12:52

יש סיבה טובה שאנחנו מעבירים שליש מחיינו בתוך המיטות שלנו, אז זה רק טבעי שנהפוך אותן לנעימות ומושכות. בסוף יום ארוך וקשה, כשאנחנו מפילים את הראש לתוך הכרית הנעימה והרכה שלנו, הדבר האחרון שמישהו מאיתנו חושב עליו זה כמה הכרית שלנו נקייה.

למרבה הצער, בתוך כל הנוצות ושכבות הבד, חי גדוד של חיידקים שגם מוצאים את הכריות שלנו נעימות לא פחות והם חייים שם 24/7, גם כשאנחנו לא שם. כשאתה מניח את ראשך על הכרית הלבנה והציפית הנקייה הזו,  האם אתה יודע מה מסתתר מתחת לפני השטח?

הנחת יסוד המסוכנת (והשגויה) שכולנו אוחזים בה

אנשים רבים בטוחים שאם הם מחליפים סדינים אחת לשבוע (או כל כמה ימים) או אפילו שולחים את הכרית לניקוי יבש, אחת למספר חודשים או שבועות, הם ישנים על כרית בריאה, אבל האמת היא שכל הפעולות הללו ממש לא מגנות עליכם באופן מלא מפני נגיפים ומחלות.

מחקרים* אחרונים בתחום השינה שבדקו כריות שינה לאורך מספר שנים: מוכיחים כעת, יותר מתמיד, כי כרית השינה שלכם משפיעה באופן דרסטי על כמה מחלות יתפסו אליכם ומאיזו איכות חיים תהנו לאורך חייכם (כן, אנחנו לא מגזימים פה).

בואו ונבחן יותר לעומק כיצד זה הגיוני שכרית השינה שלכם כה מזיקה לבריאות שלכם מדי יום:

5 דרכים בהן כרית השינה הרגילה שלך מזיקה לבריאותך

סוגי החיידקים והמזהמים העלולים להתפתח בחלל הפנימי של הכרית צריכים להוות מקור גדול לדאגה. במיוחד אם מישהו מבני משפחתכם הוא בעל מערכת חיסונית מוחלשת. חשוב לציין כי חיידקים אינם המקור היחידי למחלות הנגרמות כתוצאה משימוש בכרית השינה שלך, בכתבה זו התייחסנו לשלל הגורמים בהם כרית השינה הסטנדרטית מביאה לשלל מפגעים גופניים בלתי מוסברים שרבים סובלים מהם.

1) התקפי מגרנה, כאבי ראש וצוואר חוזרים ונשנים

אם אתה נוטה לסבול מכאבי ראש או מיגרנות (ובמיוחד בזמן הבוקר), דבר ראשון: זה סימן מובהק להחליף את הכרית שלך.

 גם אם הכרית שלך חדשה ולא נשחקה, יש סיכוי לא רע שכאבי הראש והמיגרנות שלך מגיעים מהכרית שלך.

מחקרים* מצאו שסוגים מסוימים של כריות בפירוש עדיפות על אחרות. דווקא כרית הנוצות הכה פופולרית בקרב רבים, עומדת בראש רשימת הגורמים המכריעים לכאבי צוואר וראש.

כריות נוצות וכריות לטקס לא מעניקות תמיכה מספקת לעמוד השידרה והראש ומביאות לאי נוחות וכאבים עקב מתח ועומס על שרירי הצוואר והגב, מה שיכול מאוד גם לתרום להתפרצויות של התקפי מיגרנה וכאבי ראש וצוואר שלא עוזבים אותך.

2) נזלת, שפעת וחולשה כללית (ללא קשר למזג האויר)

"כריות וריפודים יכולים לשאת חיידקים מכל הסוגים", אומרת רופאת המשפחה ד״ר איימי זאק, בעלת מרפאה בארה״ב.

סיפטומים של שפעת ו/או חולשה כללית שתוקפות אותך לפתע הינם אחד מסימני ההיכר לוירוס שחדר למערכת החיסון.

כפי שציינו קודם, כרית השינה שלך הינה מצע פורה להתרבות של וירוסים וחיידקים שמחלישים את הגוף ומדמים תסמינים שמזכירים שפעת או הצטננות כמו: כאב גרון, חום, נזלת, אדמומיות וכדומה.

כשמדובר בחיידקים או וירוסים, קשה יותר לדעת מה מסתובב על הכריות שלך. אבל כלל אצבע טוב הוא שאם לבני הבית שלך יש את אותו זיהום או מחלה, קרוב לוודאי שמדובר בכריות השינה שלכם.

3) החמרה של אסטמה ובעיות נשימה (קשיי נשימה)

עם הזמן, הכרית שלך אוספת את הזיעה ושמני הגוף שלך ועלולה לפתח כתמים וכתמים צהובים- אפילו עם ציפית שאתה מכבס לעתים קרובות, כל הכריות מגיעות למצב הזה.

הבעיה האמיתית קורית בתוך הכרית, איפה שאתה לא רואה. זיעה כלואה בכרית שלך גם מקדמת צמיחת עובש וטחב בתוכה, וזה לא רק קשור להגיינה אלא גם לבריאות שלך.

מחקר* משנת 2005 מצא 16 גרסאות של פטריות בתוך כרית אחת, שיכולות להתפתח לעוד יותר סוגים של פטריות ולהזמין בברכה את קרדית האבק לתוך הכרית שלך.

אם יש לך אסתמה כרונית ובעיות בנשימה קרדית האבק היא תמיד חלק מהבעיה שלך, במיוחד במהלך הלילה.

למרות שקרדית האבק אינה בהכרח מסוכנת, היא עדיין ניזונה מתאי העור שלך ולכן זה קריטי להיפטר מהכרית הנוכחית שלך כמה שיותר מהר.

4) גירודים לא נעימים ואלרגיות בלתי מוסברות

בנוסף לקרדית האבק, מזיקים מיקרוסקופיים דמויי חרקים (סוג של פרוקי רגליים) העונים לשם: בצילוס הם כנראה הסוג הנפוץ ביותר מזיקים שתמצאו בכל כרית.

לא כולנו זוכרים בדיוק בני כמה הכריות שלנו ולא נדע מתי להחליף אותן.

אם אינך בטוח בת כמה הכרית שלך, אלרגיות משונות וגירודים הם סימנים המצביעים על מתי הגיע הזמן להחליף את כרית השינה שלך, בייחוד עם התופעה בשיא החמרתה בשעות הבוקר ו/או בלילה (כלומר: בסמוך לשעות השינה שלך).

אנשים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת או אנשים הנוטלים אנטיביוטיקה חשופים יותר לחיידקים מסוג זה.

5) עייפות כרונית, נדודי שינה ואיכות שינה ירודה

אם אתה מתקשה להרדם בלילה, מבזבז שעות במיטה כדי למצוא את התנוחה המושלמת להרדם בה ואחרי כל זה, קם בבוקר עייף כאילו ישנת דקה: אתה חייב להחליף את הכרית שלך כבר הלילה.

מבחן שאתה יכול לעשות כבר הלילה הוא לנסות לקפל את הכרית שלך לשתיים, אם הכרית מתקפלת בקלות: זה סימן שהכרית כבר לא מתאימה לך (ואולי מעולם לא התאימה).

רשתות ומותגים גדולים לוקים בחסר במבחני בקרת האיכות שהם עורכים לכריות שלהם ומסתבר כי רוב הכריות שאנחנו ישנים עליהם, נועדו בעיקר לנוי או פנאי ולא לשינה עמוקה ובריאה כמו שכולנו שואפים אליה.

כריות שמתפוררות, בעלות צורה אמורפית ומעוכות פוגעות באיכות השינה שלך וזה לא פלא שתמצא את עצמך חסר מנוחה ומתעורר תכופות במהלך הלילה.

לישון עמוק כבר מהלילה: כרית זיכרון ששונה מכל מה שהכרת

למרות שכריות רבות יוצאות לשוק מדי שנה ומתהדרות בשלל שמות מותגים גדולים והבטחות מפוצצות, האם זה באמת עובד? מה באמת מבטיח לנו שהכרית הבאה תגן על בריאותינו ובריאות יקירנו ולא תאבד מהתפקוד הבסיסי שלה תוך שבועות ספורים? כמו שקראת בכתבה זו, חיידקים, עובש ומזיקים הם אורחים קבועים בכל הכריות הקיימות היום בשוק, אז מה אפשר לעשות בנושא? 

למרבה המזל, טכנולוגיה ייחודית נכנסה לכרית חדשה שהגיעה לישראל. 

גם היפולרגנית, גם פונקציונאליות וגם נוחה- הכל בכרית אחת. תכירו את DERILA, כרית הזיכרון שהיא כל מה שאתה צריך לשינה איכותית ובריאה.

לכל כרית יש תוחלת חיים משוערת, אף כרית לא תשרת אותך לנצח. מה שחשוב לשים אליו לב זה: מהי תוחלת החיים הארוכה ביותר שתספק לך הכרית והאם זמן השימוש, הכרית הזו מגנה על בריאותך ומיטיבה את איכות השינה שלך.

מחקרים* אחרונים  שבדקו את סוגי הכריות האהודות ביותר על הצרכן (ביניהם: לטקס, נוצות, קצף, ספוג וכדומה) בדק ומצא כי כריות מסוג טכנולוגית זכרון (כמו בכרית DERILA), נשמרו לאורך יותר שנים וספקו את ההגנה הבריאותית הרחבה ביותר בפער משמעותי משאר הכריות.

*תוצאות עלולת להשתנות

מדוע להחליף את הכרית הנוכחית שלך ב- DERILA?

עדיין לא בטוחים לגבי שלל יתרונות DERILA לעומת שאר הכריות בשוק, הנה תקציר שיעזור לכם: 

 • הצורה המיוחדת של הכרית רשומה כפטנט
 • הגנה מירבית מפני קרדית האבק ושאר מזיקים
 • טכנולוגיה ייחודית של ספוג זכרון לנוחות מירבית
 • תמיכה מלאה לצוואר, ראש ועמוד השדרה
 • שיכוח תאי עצב ונטרול שליחת אותות כאב
 • 100% נטולת כימיקלים מזיקים
 • רפידות לנידוף זיעה וקרירות אופטימלית
 • ניקוי פשוט ישר למכונת כביסה
 • מחיר נוח ושווה לכל כיס
 • אחריות יצרן: 30 יום להחזר כספי
 • איכות, הגנה ונוחות לעומת המתחרים

צרכנים רבים פונים למערכת המדור בבקשת פרטים בנוגע לכרית המצוינת במאמר זה. עורכי המדור מבקשים מכם לפנות ישירות ליצרן הראשי ולבדוק סטוק קיים מול האתר הרשמי בלינק זה.

מערכת האתר מצאה את כרית Derila ככרית איכותית ובריאה יותר משאר המתחרים בשוק אך גולשים רבים ציינו שהכרית אוזלת מהר- ישר שמגיע מלאי חדש.

 לבדיקת מלאי קיים, נא לחצו על לינק זה כדי לעבור לאתר היצרן הראשי

תגובות ברשת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוכן זה הינו תוכן פרסומי. המידע המתואר בדף זה מבוסס על תוצאות שהושגו ע״י כמה אנשים שהשתמשו במוצר. התוצאות וההערות הן להמחשה בלבד וייתכן שלא תקבל את אותן התוצאות באמצעות המוצר. תוצאות עשויות להיות שונות מאדם לאדם. דף זה יכול לקבל כסף עבור קליקים שיובילו לרכישת המוצרים שצוינו בעמוד זה. הבעלים אינו ממליץ או תומך בשום חברה מסוימת. ייתכן שיחולו תנאים, התניות והחרגות. לא נערכו בדיקות לגבי היעילות והבטיחות של מוצר זה על ידי מנהל המזון והתרופות (FDA) של ארה“ב. מוצר זה אינו מיועד לאבחן, למנוע, לטפל או לרפא מחלה כלשהי. מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה. התייעצו עם הרופא שלכם לפני ביצוע שינוי בשגרה הרפואית הרגילה שלכם.

0%